POWRÓTRestauracja przyjazna dzieciom i rodzicom odwiedzona przez Oligo


Restauracja Marconi


Adres: adres: Krakowskie Przedmieście 42/44, 00-325 Warszawa. zobacz trasę
Telefon: +48 22 551 18 32
Email: bristol@luxurycollection.com
WWW: www.restauracjamarconi.pl

Restauracja czynna codziennie:
Śniadania: 6:30 - 10:30
Obiady: 12.00 - 15.00
Kolacje: 18.00 - 22.30

Dowiaduj się na bieżąco o nowych restauracjach przyjaznym dzieciom.
Zapisz się do Newslettera

Materiały z animacji

OLIGO Z RESTAURACJĄ MARCONI

Animator dziecięcy Oligo jest obecny w każdą niedzielę, od godziny 12 do 16. 

Na animację jest wydzielona oddzielna i dostosowana sala z zabawkami. Co tydzień proponujemy inne, powiązane tematycznie zabawy w stylu „zrób to sam”, a także gry manualne oraz inne aktywności, które mają nie tylko bawić, ale również realizować cel edukacyjny. Nasi najmłodsi goście poprzez zabawę uczą się jak działać w grupie, zdobywają nową wiedzę, a także rozwijają własną kreatywność.

Z restauracją Marconi współpracujemy od września 2016 roku, gdzie wspieramy ofertę niedzielnych brunchy. 

O RESTAURACJI

Wizytówką restauracji jest szef Kuchni Michał Tkaczyk, który tworzy dania oparte na współczesnych smakach, korzystając z najlepszych sezonowych produktów od swoich sprawdzonych, lokalnych dostawców. Michał swoją karierę w gastronomi rozpoczął w 1992 roku w Michelin Miramonti L'altro i jest jednym z niewielu Polaków, którzy mogą się pochwalić uzyskaniem szefowskich 2 czapek w rekomendacjach przewodnika Gault & Millau. Dodając do jego kunsztu ofertę słynnej cukiernii z Hotelu Bristol, która przygotowuje dla restauracji najlepsze desery, trudno o lepszą kulinarną ucztę smaków. 

Restauracja znajduje się w Hotelu Bristol, z osobnym wejściem od ulicy Karowej.  Lokal jest częścią Marriott International. 

UDOGODNIENIA DLA KLIENTÓW Z DZIEĆMI

 • Animator w każdą niedzielę od 12 do 16.
 • Oddzielna sala dla dzieci.
 • Przewijak.
 • Krzesełka do karmienia najmłodszych.
 • Do restauracji łatwo wjechać wózkiem. 
 • Miejsce na wózek. 

MENU

Animacje dla dzieci odbywają się w tym samym czasie co Niedzielny Brunch, a więc samemu możesz zdecydować o wielkości porcji z dostępnych dań. Cena za osobę podczas brunchu to 189 PLN, ale dzieci do lat 3 wchodzą bezpłatnie, zaś dla tych w wieku 4-12 lat jest zniżka 50%. 

Wybrane pozycje serwowane podczas niedzielnego brunchu:

 • Dania główne (co tydzień nowe menu).
 • Wybór zup (co tydzień nowe propozycje).
 • Stacje z daniami przygotowywanymi na żywo zgodnie z preferencjami gościa.
 • Regionalne polskie sery, wędliny i mięsa.
 • Potrawy z grilla m.in: owoce morza, regionalne mięsa.
 • Szeroki wybór znakomitych deserów z Café Bristol .
 • Kącik słodkości: naleśniki, lody, sorbety.
 • Napoje bezalkoholowe, w tym soki ze świeżych owoców.
 • Szeroka gama napojów alkoholowych.

DODATKOWE INFORMACJE

Restauracja mieści się w pięciogwiazdkowym Hotelu Bristol (A Luxury Collection Hotel), a więc siłą rzeczy musi oferować ten sam poziom obsługi i usług co hotel. W niedzielę podczas brunchu bardzo często muzyka jest grana na żywo.

Miejsca parkingowe nie powinny być problemem z racji hotelowego parkingu dla gości. Co w przypadku tej lokalizacji, czyli największej warszawskim trasy turystycznej, jaką jest Krakowskie Przedmieście, może brzmieć niewiarygodnie. Na parkingu przed hotelem nie obowiązuje Identyfikator TK, czyli dokument, na którego podstawie można poruszać się po obszarze Traktu Królewskiego, czyli właśnie Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem. Bliskość ulicy Karowej umożliwia łatwy wjazd, jak też bliższe miejsca parkingowe przy wejściu do lokalu. 

Restauracja jest łatwo dostępna dla osób niepełnosprawnych. 

RODZINNE ATRAKCJE W OKOLICY

Z racji lokalizacji przy głównym trakcie turystycznym Warszawy, czyli Krakowskiego Przedmieścia, każdy rodzic może się spodziewać, że na pewno nie będzie narzekał na brak możliwości.

W bezpośrednim sąsiedztwie restauracji znajduje się skwer ks. Jana Twardowskiego, na którym bardzo często można zobaczyć prace fotograficzne, lub angażujące tablice informacyjne wystawiane przez pobliski Dom Spotkań z Historią mieszczący się na Karowej. DSH bardzo często oferuje warsztaty, spotkania czy wystawy skierowane do młodszych, dlatego warto wcześniej sprawdzić na ich stronie czy nie ominie Was coś ciekawego. 

Wspomniany skwer Twardowskiego, wydaje się doskonałym miejscem, aby zastanowić się w którym kierunku chcemy podążać, bo okolica jest wybitnie spacerowa. 

Z jednej strony mamy wspomniany Trakt Królewski, który jest doskonałym miejscem na historyczny spacer, gdzie możemy podziwiać pomniki takich postaci jak Kopernik, Kardynał Stefan Wyszyński, Józef Poniatowski, Adam Mickiewicz i słynną kolumnę Zygmunta. A przez całą trasę możemy podziwiać piękne odnowione kamienice, by na koniec zanurzyć się w uliczkach Starego i Nowego Miasta. Na Placu Zamkowym prawie zawsze spotkamy mima, muzyka lub inny występ artystyczny. 

Z drugiej strony możemy się pokusić na zejście ulicą Karową w mniej uczęszczany Park Kazimierzowski i przechodząc przez skwer Stanisława Jankowskiego "Agatona" dojść do Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie (słynny BUW), ze słynnym ogrodem na dachu, który jest jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie (co istotne od 1 listopada do 31 marca nie ma możliwości wejścia na dach, jedynie na naziemną część ogrodu). W samym BUWie też często odbywają się różne wydarzenia skierowane do najmłodszych co warto sprawdzić wcześniej na ich stronie. Z Biblioteki jest już tylko krok od Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Muzeum nad Wisłą) oraz Centrum Nauki Kopernik, o którym chyba nie trzeba opowiadać. 

Trzecią możliwością jest obranie kierunku na niedaleki Ogród Saski, który oferuje możliwość pobycia trochę w zieleni czy aktywności na powietrzu na placu zabaw w tymże. W drodze miniemy pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego i Grób Nieznanego Żołnierza przy którym zawsze służbę pełni warta honorowa z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, a która zawsze fascynuje dzieci. 

Planując spacer po Ogrodzie, warto wcześniej sprawdzić co się dzieje w Zachęcie (Narodowa Galeria Sztuki), gdzie w kalendarzu na stronie dość łatwo można znaleźć różnorodne warsztaty i spotkania, zarówno dla dzieci (też z autyzmem), młodzieży czy całych rodzin. 

Ilość atrakcji i możliwości spędzania rodzinnego czasu w tej lokalizacji jest zatrważająca, ale postaramy się trzymać rękę na pulsie i o nowościach informować w naszym newsletterze.

Chcesz zasugerować zmiany w wizytówce?
Napisz do Nas
Sprawdź co jeszcze pisaliśmy o Marconi.
Zobacz na blogu
Dowiaduj się na bieżąco o atrakcjach przy naszych restauracjach.
Zapisz się do Newslettera

POWRÓTRestauracja przyjazna dzieciom i rodzicom odwiedzona przez Oligo