Marconi – warszawska restauracja z animacjami dla dzieci #WarszawaDlaDzieci

wrz 8, 2021

Warszawska restauracja Marconi

Restauracja znajduje się na Śródmieściu Północnym, pod adresem Krakowskie Przedmieście 42/44, czyli przy głównym szlaku turystycznym Warszawy określanym Traktem Królewskim. Warszawski Trakt Królewski to nazwa drogi łączącej Zamek Królewski z pałacem w Wilanowie. Marconi mieści się pod tym samym adresem co słynny Hotel Bristol, ale wejście do restauracji mieści się od ulicy Karowej.  Z racji lokalizacji w turystycznym centrum Warszawy, każdy może się spodziewać, że na pewno nie będzie narzekał na brak atrakcji w okolicy.

Dla osób nie znających historii Warszawy nazwa restauracji może okazać się myląca, bo sugeruje ukierunkowanie na włoską (śródziemnomorską) kuchnię. W rzeczywistości nazwa odnosi się do architekta włoskiego pochodzenia, Henryka Marconiego, jednego z najwybitniejszych architektów pierwszej połowy XIX wieku tworzącego na ziemiach polskich. Marconi zaprojektował nieistniejącą już bramę z wodotryskiem, która była wylotem na Krakowskie Przedmieście z ulicy Karowej. Wodotrysk w bramie, był częścią Warszawskiego Wodociągu Marconiego, czyli pierwszej warszawskiej sieci wodociągowej.

Wizytówką restauracji Marconi jest szef kuchni Michał Tkaczyk, który tworzy dania oparte na współczesnych smakach, korzystając z najlepszych sezonowych produktów od sprawdzonych, lokalnych dostawców. Michał swoją karierę w gastronomi rozpoczął w 1992 roku w Michelin Miramonti L’altro i jest jednym z niewielu Polaków, którzy mogą się pochwalić uzyskaniem szefowskich 2 czapek w rekomendacjach przewodnika Gault & Millau. Dodając do jego kunsztu ofertę słynnej cukierni z Hotelu Bristol, która przygotowuje dla restauracji najlepsze desery, trudno o lepszą kulinarną ucztę smaków.

Wystrój

Restauracja jest podzielony na 3 eleganckie sale z intrygującymi wnętrzami Art Deco, choć też znajdziemy elementy secesyjne. Kryształowe żyrandole i błyszczące lustra przykuwają uwagę. Duże okna może nie zapewniają ogromnej ilości naturalnego światła, ale oferują widok na ustronne patio.

W okresie letnim restauracja wystawia stoliki również na wewnętrznym dziedzińcu. Dlatego pomimo lokalizacji można zjeść na zewnątrz w “ciszy miasta”, ale co może ważniejsze dla niektórych, w miejscu nieszturmowanym przez rzesze turystów.

Wydarzenia cykliczne – weekend w Marconi

  • W niedziele od 12:30 do 16:00 odbywa się NIEDZIELNY BRUNCH. W ofercie bogate i różnorodne bufety pełne znakomitego jedzenia. Na gości czeka szeroki wybór dań głównych, przekąsek, zup, sałatek, deserów oraz alkoholi. Cena za osobę: 199 PLN
    • Dzieci do lat 3 bezpłatnie.
    • Dzieci w wieku 4-12 lat ulga 50%.
  • W ramach wsparcia niedzielnego wydarzenia od godziny 12 do 16 w restauracji jest obecny animator dziecięcy z Oligo. Aktualne godziny zawsze w wydarzeniu na Facebooku.

Na czas animacji jest wydzielona oddzielna i dostosowana sala z zabawkami. Animator angażuje dzieci w aktywności ruchowe i plastyczne, w tym modelowanie balonów. Animacje są tematyczne i zmieniają się co tydzień, czyli przy każdej wizycie można spodziewać się innych zabaw, z nowym pomysłem.

Stałe rodzinne atrakcje w okolicy Marconi

W bezpośrednim sąsiedztwie restauracji znajduje się skwer ks. Jana Twardowskiego, na którym bardzo często można zobaczyć prace fotograficzne, lub angażujące tablice informacyjne wystawiane przez pobliski Dom Spotkań z Historią mieszczący się na Karowej. Do 24.02.2019 trwa na nim wystawa „Odzyskana. Fotoreportaż z Warszawy 1918‒1939”. DSH bardzo często oferuje warsztaty, spotkania czy wystawy skierowane do młodszych, dlatego warto wcześniej sprawdzić na ich stronie czy nie ominie Was coś ciekawego.

Skwer Twardowskiego jest doskonałym miejscem, aby zastanowić się w którym kierunku chcemy podążać, bo okolica jest wybitnie spacerowa.

Z jednej strony mamy Trakt Królewski, który jest doskonałym miejscem na historyczny spacer, gdzie możemy zobaczyć pomniki takich postaci jak Kopernik, Kardynał Stefan Wyszyński, Józef Poniatowski, Adam Mickiewicz i słynną kolumnę Zygmunta. A przez całą trasę możemy podziwiać piękne odnowione kamienice, by na koniec zanurzyć się w uliczkach Starego i Nowego Miasta. Na Placu Zamkowym prawie zawsze spotkamy mima, muzyka lub inny występ artystyczny.

Z drugiej strony możemy się pokusić na zejście ulicą Karową w mniej uczęszczany Park Kazimierzowski i przechodząc przez skwer Stanisława „Agatona” Jankowskiego dojść do Biblioteki Uniwersyteckiej (słynny BUW), z jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie (co istotne od 1 listopada do 31 marca nie ma możliwości wejścia na dach, jedynie na naziemną część ogrodu). W samym BUWie okazyjnie odbywają się wydarzenia skierowane do najmłodszych. Z Biblioteki jest już tylko krok od Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Muzeum nad Wisłą) oraz Centrum Nauki Kopernik, o którym chyba nie trzeba opowiadać.

Trzecią możliwością jest obranie kierunku na niedaleki Ogród Saski, który oferuje możliwość pobycia trochę w zieleni czy aktywności na powietrzu na placu zabaw w tymże. W drodze miniemy pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego i Grób Nieznanego Żołnierza przy którym zawsze służbę pełni warta honorowa z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, a która zawsze fascynuje dzieci. Zmiany warty odbywają się co godzinę, a w każdą niedzielę o godzinie 12. mają charakter uroczysty.

Planując spacer po Ogrodzie, warto wcześniej sprawdzić co się dzieje w Muzeum Etnograficznym i  Zachęcie (Narodowa Galeria Sztuki), gdzie odbywają się różnorodne warsztaty i spotkania, zarówno dla dzieci (też z autyzmem), młodzieży czy całych rodzin.

Oligo – profesjonalne animacje dla dzieci w Marconi

Z restauracją Marconi współpracujemy od września 2016 roku, wspierając ofertę brunch’y.

Zachęcamy do robienia zdjęć podczas animacji. Dla rodziców, którzy udostępnią zdjęcia z animacji na swoim profilu na Facebooku lub/i Instagramie opisując je hasztagami #AnimatorOLIGO, #AnimacjezOLIGO oferujemy zniżkę na animatora lub jedną z naszych atrakcji w ofercie indywidualnej np. na imprezę urodzinową w domu. Napisz do nas maila z linkiem do publikacji, aby uzyskać rabat.

Lokal idealnie nadaje się na specjalne wydarzenia, takie jak urodziny dla dzieci czy inne imprezy okolicznościowe, nie tylko rodzinne, ale też firmowe. Z chęcią pomożemy Ci je zorganizować.

Udogodnienia dla rodzin z dziećmi

Dla rodzin z najmłodszymi dziećmi na pewno przydatny będzie przewijak umieszczony w przestronnej łazience. Dzięki temu rodzice z niemowlakami doskonale się tutaj odnajdą. W lokalu są też odpowiednie krzesełka do karmienia.

  • Przewijak.
  • Krzesełka do karmienia najmłodszych.
  • Animator w weekend od 12 do 16.
  • Oddzielna sala dla dzieci.

Dzień i godziny animacji nie zmieniły się od dwóch lat, ale na wszelki wypadek możesz upewnić się co do aktualności godziny w wydarzeniu na naszym Facebooku.

Obiad dla dzieci w Marconi

Lokal nie ma dedykowanego menu dziecięcego, ale w przypadku oferty NIEDZIELNY BRUNCH dania są podawane w ramach szwedzkiego bufetu, a więc każdy rodzic może nałożyć porcję według swojego uznania.

Wegetarianie i weganie, też znajdą w menu pozycje dla siebie. Posiłek bezglutenowy, też nie będzie problemem.

Co jeszcze warto wiedzieć

Miejsca parkingowe przy Marconi

Miejsca parkingowe nie powinny być problemem z racji hotelowego parkingu dla gości. Co w przypadku tej lokalizacji może brzmieć niewiarygodnie. Na parkingu przed hotelem nie obowiązuje Identyfikator TK, czyli dokument, na podstawie którego można poruszać się po obszarze Traktu Królewskiego, czyli właśnie Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem. Bliskość ulicy Karowej umożliwia łatwy wjazd, jak też bliższe miejsca parkingowe przy wejściu do lokalu.

Jeśli odwiedzisz ze swoim dzieckiem restauracje Marconi podczas animacji, to będziemy wdzięczni za Twoją opinię na naszym Facebooku lub Google.