Paros – warszawska restauracja z animacjami dla dzieci #WarszawaDlaDzieci

wrz 8, 2021

Warszawska restauracja Paros

Jasna 14/16A, bo pod takim adresem znajduje się restauracja Paros, to ścisłe centrum Warszawy i dzielnicy Śródmieście Północne. Pobliska stacja metra Świętokrzyska, gdzie krzyżuje się Marszałkowska i Świętokrzyska, jest częstym punktem przesiadkowym dla niezmotoryzowanych rodziców z całej Warszawy, a mieszkających przy liniach metrach. Bo pamiętajmy, że to tutaj krzyżują się obie nitki warszawskiego metra.

Nazwa restauracji odnosi się do wyspy na morzu Egejskim, która jest jednym z najpiękniejszych zakątków na Cykladach. Paros zasłynęło już w starożytności z wydobywanego na niej marmuru, z którego zostały stworzone takie dzieła jak Wenus Medycejska, Nike z Samotraki czy elementy słynnego Partenonu.

Restauracja oferuje kuchnię grecką, jedną z najstarszych i bardziej różnorodnych, łączącą ze sobą elementy jakie posiada kuchnia europejska i śródziemnomorska. Szefem kuchni od lat jest doświadczony i uznany Theodoros Vogdanos. Paros to doskonałe miejsce na szybki lunch lub spotkanie w interesach, wieczorem idealne na długie biesiady z przyjaciółmi czy romantyczną kolację, a w weekendy dodatkowo oferujące zabawę przy greckiej muzyce i pysznych drinkach.

Lokal jest jednym z bardziej popularnych w Warszawie, co dobrze odzwierciedlają opinie na Facebooku czy w serwisie Tripadvisor i wynikająca z nich wysoka pozycja w rankingu warszawskich restauracji (zwycięzca „Certyfikatu jakości” za rok 2018).

Wystrój

Prosty i jednocześnie elegancki wystrój miejsca powoduje, że każdy doskonale się tu odnajdzie. Ogromne okna wpuszczają mnóstwo światła, dlatego cały lokal jest wyjątkowo “jasny”, kojarzący się ze słoneczną Grecją. Osobom, które nie wierzą opisom polecamy podróż 3D po restauracji.

W okresie letnim restauracja wystawia stoliki również w ogródku. Co istotne ogród nie jest od ulicy Jasnej, ale z drugiej strony, pomiędzy budynkami. Dlatego pomimo lokalizacji można zjeść na zewnątrz we względnej “ciszy miasta”.

Wydarzenia cykliczne – weekend w Paros

 • W każdy piątek i sobotę od godziny 20:00 odbywają się imprezy tematyczne “Greek night’s”.
 • W soboty i niedziele w godzinach od 12 do 16 dostępne jest WEEKEND SPECIAL MENU, gdzie w cenie 54 zł spożyjemy 3-daniową ucztę (przekąska, danie główne oraz deser).
 • Co istotne dla rodziców, w niedziele od godziny 14 do 17 w restauracji jest obecny animator dziecięcy z Oligo. Aktualne godziny zawsze w wydarzeniu na Facebooku.

Na czas animacji na sali jest wydzielony kącik dla dzieci, z przystosowanym stolikiem i siedziskami, w ramach którego animator angażuje dzieci w aktywności plastyczne i modelowanie balonów. Animacje są tematyczne i zmieniają się co tydzień, czyli przy każdej wizycie można spodziewać się innych zabaw, z nowym pomysłem

Stałe rodzinne atrakcje w okolicy restauracji Paros

Restauracja jest w ścisłym centrum Warszawy, więc atrakcji kulturalnych nie brakuje. Zaś niedaleki Ogród Saski oferuje również możliwość odpoczynku wśród zieleni czy aktywności na placu zabaw.

Planując spacer po Ogrodzie, warto wcześniej sprawdzić co dzieje się w Zachęcie Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3), gdzie w kalendarzu na stronie dość łatwo można znaleźć różnorodne warsztaty i spotkania, zarówno dla dzieci (także z autyzmem), młodzieży czy całych rodzin.

Sąsiednie Muzeum Etnograficzne (Kredytowa 1) oprócz warsztatów oferuje w ramach projektu “Muzeum dla Dzieci” dedykowane wystawy pod najmłodszego widza oraz wygodną salę z grami i puzzlami dla dzieci.

Dla osób ceniących kulturę wysoką na pewno interesujące będą koncerty dla dzieci odbywające się w prawie każdą niedzielę w pobliskiej Filharmonii Narodowej (Jasna 5). Warto też sprawdzić co dzieje się w Teatrze Palladium (Złota 9), który pomimo tego, że nieregularnie, to jednak stale ma sztuki skierowane do najmłodszych.

Pobliski Pałac Kultury mieści też kilka instytucji kulturalnych, które zawsze oferują coś ciekawego dla dzieci, na czele z Teatrem Lalka czy wciąż mało znanym Muzeum Domków dla Lalek.

Rodzinne atrakcje 6 stycznia #WeekendWWwa

Jeśli zdecydujesz się na wyjście rodzinne do restauracji Paros, to w niedzielę w okolicy warto zwrócić uwagę na poniższe wydarzenia.

Filharmonia Narodowa

„ŚWIĘTA W PREZENCIE” to gościnny koncert fabularny w wykonaniu aktorów, wokalistów, chóru dziecięcego, chóru mieszanego i orkiestry pod kierownictwem Zuzanny Falkowskiej. Koncert zaczyna się o 17 i trwa do 20.  Dedykowany wiek uczestnika: od 3 lat do 100. Cena: 55 zł. Więcej informacji na stronie Filharmonii oraz na stronie koncertu w serwisie Facebook.

Muzeum Etnograficzne

ŁADnie od Morza do Tatr, to dedykowana dzieciom wystawa, gdzie wspólnie możecie sprawdzić, jak kontakt z naturą wpływa na ludzi i jak człowiek wpływa na naturę. Zobaczcie, co możecie zrobić, by w Waszym otoczeniu było po prostu ŁADnie! Wejścia indywidualne od 12 do 17. Dzieci w wieku 3-12 lat, bilet 20 PLN (zniżki rodzinne dla każdego kolejnego dziecka.

Teatr Lalka

W Teatrze Lalka mieszczącym się w Pałacu Kultury, o 12:00 można będzie zobaczyć  Szopkę Krakowską. Przedstawienie dla rodzin z dziećmi od lat 4, czas trwania spektaklu to 95 min, ale z przerwą. Bilety 35 zł.

Zaś o 13.30 rozpoczną się godzinne warsztaty filozoficzne dla dzieci 5 + “Odważni filozofują!”. Bilety 15 lub 25 zł.

Muzeum Narodowe w Warszawie, al. Jerozolimskie 3

To już dłuższy spacer od restauracji Paros, ale warto wziąć pod uwagę. W ramach wydarzenia “MNW w Świątecznym Nastroju” odbędzie się warsztat “Mędrcy świata, monarchowie”, w ramach którego zostaną przybliżone postacie Trzech Króli. Warsztaty dla dzieci 5–12 lat z opiekunami, bilety 15 zł, zbiórka w Holu Głównym. Warto wcześniej sprawdzić dostępność miejsc, bo jak sprawdzaliśmy było już tylko 5 wolnych miejsc.

Oligo – profesjonalne animacje dla dzieci w Marconi

Z restauracją Paros współpracujemy od kwietnia 2016 roku. Dokładamy wszelkich starań, aby dzieci w lokalu poznały znaczenie “greckiej gościnności”. Opiekunów zaś zachęcamy do robienia zdjęć podczas animacji, bo dla rodziców, którzy udostępnią zdjęcia z animacji na swoim profilu na Facebooku lub/i Instagramie opisując je hasztagami #AnimatorOLIGO, #AnimacjezOLIGO oferujemy zniżkę na animatora lub jedną z naszych atrakcji w ofercie indywidualnej np. na imprezę urodzinową w domu. Napisz do nas maila z linkiem do publikacji, aby uzyskać rabat.

Lokal idealnie nadaje się na specjalne wydarzenia, takie jak urodziny dla dzieci czy inne imprezy okolicznościowe, nie tylko rodzinne, ale też firmowe. Z chęcią pomożemy Ci je zorganizować.

Udogodnienia dla rodzin z dziećmi

Restauracja znajduje się na parterze na poziomie ulicy, łatwo więc wjechać do środka wózkiem, jest też łatwo dostępna dla osób niepełnosprawnych.

Dla rodzin z najmłodszymi dziećmi na pewno przydatny będzie przewijak umieszczony w przestronnej łazience. Dzięki temu rodzice z niemowlakami doskonale się tutaj odnajdą. W lokalu są też odpowiednie krzesełka do karmienia.

 • Do restauracji łatwo wjechać wózkiem.
 • Przewijak.
 • Krzesełka do karmienia najmłodszych.
 • Menu dla dzieci.
 • Animator w weekend od 14 do 17.

Dzień i godziny animacji nie zmieniły się od dwóch lat, ale na wszelki wypadek możesz upewnić się co do aktualności godziny w wydarzeniu na naszym Facebooku.

Menu dla dzieci w restauracji Paros

Na obiad dla dzieci jest przeznaczone Kinder Menu, gdzie w cenie 16 zł jest oferowany zestaw zawierający główne danie, deser w postaci lodów oraz sok (0,2l).

Do wyboru 4 dania:

 • Fileciki z kurczaka z frytkami.
 • Fileciki z dorsza z frytkami.
 • Pizza grecka z serem.
 • Makaron z sosem pomidorowym.

Warto dodać, że w menu restauracji są również dania wegetariańskie – a wiemy, że niektórzy rodzice często zwracają uwagę na ten element karty.

Co jeszcze warto wiedzieć

Miejsca parkingowe przy Paros

Z racji lokalizacji polowanie na miejsce parkingowe może być wyzwaniem. Osobiście sugerujemy parking strzeżony na niedalekim Placu Młynarskiego, jakieś 100 metrów od restauracji.

Rezerwacje

Paros jest bardzo popularnym miejscem, dlatego jeśli wybierasz się z rodziną sugerujemy, aby zarezerwować wcześniej miejsce. O miejsce szczególnie trudno w piątek czy sobotę i w te dni rezerwacje przyjmowane są tylko mailem, lub wysłane za pośrednictwem formularza na stronie restauracji.

Rezerwacje pod numerem 22 828 10 67, lub mailem: biuro@paros-restauracja.pl.

Dodatkowe informacje

Przy dużych wydarzeniach sportowych (szczególnie piłka nożna) są organizowane strefy kibica lub przy mniejszych wydarzeniach po prostu są one wyświetlane na telewizorach plazmowych dostępnych w lokalu.

Właściciele prowadzą również znany i nagradzany warszawski lokal El Greco, którą opisywaliśmy jako restauracje dla dzieci w cyklu #WarszawaDlaDzieci.  

Jeśli odwiedzisz ze swoim dzieckiem restauracje Paros podczas animacji, to będziemy wdzięczni za Twoją opinię na naszym Facebooku lub Google